Przedstawiamy Wam markę wyśmienitego wina, które można znaleźć w naszym sklepie. Georgian Legend to przede wszystkim opowieść o wielowiekowej kulturze i historii gruzińskiego wina. Winnica działa od 2011 r. w miejscowości Kondoli, w pełnym słońca regionie Kachetia. Od przeszło dekady z najwyższą starannością tworzą wina pochodzące głównie z apelacji AOC, obejmujących obszary Mukuzani, Kindzmarauli oraz Tsinandali.

Oferta obejmuje 6 rodzajów wina, produkowanych i butelkowanych w Gruzji. Wśród win czerwonych znajdują się wytrawne Saperavi i Mukuzani, półsłodkie Kindzmarauli oraz półsłodkie Alazani czerwone, białe wina z kolei to wytrawne Tsinandali oraz półsłodkie Alazani białe. Wina marki Georgian Legend to wyjątkowa harmonia smaku, bogate aromaty oraz wysoka jakość produktu. Poszczególne wina oraz charakterystykę zaprezentujemy Wam wkrótce, w kolejnych postach

Butelki Georgian Legend wyróżniają się na półkach ciekawymi etykietami, zaprojektowanymi w oparciu o wzory alfabetu Gruzińskiego - jednego z najstarszych na świecie. Ułożone razem tworzą ciekawą, wielobarwną kompozycję. Właściciele marki, zarazem nasi przyjaciele, często podkreślają wartość dorobku kulturalnego regionu oraz bogatą historię swojego kraju.

Począwszy od starannej uprawy winorośli, przez ręczne zbiory winogron, na spokojnym leżakowaniu kończąc - wina marki Georgian Legend pozostają pod pieczołowitą opieką doświadczonych winemakerów z kraju i zagranicy. Nagrody jakie wino uzyskało na międzynarodowych konkursach są świadectwem wysokiej jakości produktu.

Zapraszamy do degustacji i podzielenia się opinią o wyjątkowych winach Georgian Legend.
Uważajcie jednak - w Gruzińskim winie bardzo łatwo się zakochać!
#Georgianlegend #wino #winogruzińskie #Gruzja #Kaukaz #Supra #Saperavi