Dziś kilka słów o wyjątkowych winach marki Erisioni znajdujących się w ofercie naszego sklepu. Oprócz ciekawego konceptu etykiet wyróżnia je wyjątkowy smak, bogactwo aromatów oraz pełna struktura. W języku Gruzińskim słowo to oznacza wschodzące słońce, samo zaś słońce jest jednym z kluczowych czynników, gdy mówimy o zdrowej winorośli.  

Wina Erisioni dostępne są w 3 różnych wariantach, gdzie wyróżnić można wina leżakowane w beczkach z dębu francuskiego lub kaukaskiego oraz wina produkowane tradycyjną lokalną metodą, w której fermentacja zachodzi w glinianych amforach - Qvevri. Warto wspomnieć, że historia Gruzińskiej metody fermentacji wina sięga aż, uwaga, 8000 lat wstecz - czyni to z regionu kolebkę światowego winiarstwa, sama Kachetia uważana jest za pierwsze miejsce na świecie, gdzie produkowano wino. Proces jest czasochłonny i wymaga niezwykle starannego czyszczenia amfor po zakończeniu, jednak trunek tak uzyskiwany jest wyjątkowy w smaku i strukturze, zwykle masywniejszy, cięższy niż wina do których przywykliśmy na co dzień.

Linia omawianych win składa się z dwóch win powstałych metodą Qvevri, to jest Saperavi Qvevri oraz Rkatsiteli Qvevri oraz ekskluzywnego wina leżakowanego w beczkach dębowych: Erisioni Saperavi Reserve. Wszystkie ze wspomnianych pozycji są wyjątkowe, a degustacje oraz nasze opinie na temat poszczególnych z win pojawią się w kolejnych postach.

Marka Erisioni to linią premium, powstała z pieczołowicie wyselekcjonowanych i ręcznie zbieranych winogron najlepszych apelacji w Gruzji. Doskonale prezentuje się w barach hotelowych oraz restauracjach, znajdzie również swoje miejsce w prywatnych kolekcjach win przeznaczonych na dłuższe leżakowanie. Unikalna metoda produkcji, wyjątkowy smak oraz pochodzenie czynią z win gratkę dla miłośników i prawdziwych smakoszy.  

Zainteresowanych zarówno metodą produkcji w Qvevri, wielowiekową Gruzińską sztuką winiarską oraz samą Gruzją zapraszamy serdecznie na indywidualnie wyjazdy na Kaukaz z nami - organizujemy "szyte na miarę" wyjazdy i wyprawy w terminach dostosowanych elastycznie do Was. Napiszcie do nas, przygoda czeka!
#wino #winogruzińskie #Erisioni #Saperavi #Rkatsiteli #premium #degustacja